Galeria

I LO z Krotoszyna z wizytą na WBMiZ

Dnia 26 lutego br. zorganizowaliśmy spotkanie z uczniami I LO im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.

Powitanie połączone z przedstawieniem zasad rekrutacji na PP oraz omówienie poszczególnych laboratoriów poprowadziła mgr Beata Czerkas.

Studenci WBMiZ : inż. Łukasz Sztuder – MiBM (absolwent LO w Krotoszynie) oraz Sebastian Marcin But – IBm zaprezentowali wydział i objęli opieką poszczególne grupy.

Przedstawiciel koła naukowego Mechatron – inż. Łukasz Antczak podzielił się z uczniami swoją pasją opowiadając o działalności w kole i wygranych zawodach  RobotChallenge uświadamiając naszym gościom, że nie samą nauką student żyje…

Tego dnia uczniowie uczestniczyli m.in. w zajęciach prowadzonych przez dr inż. Justynę Trojanowską.

Wykonywane w parach zadanie uświadomiło im jakie błędy popełniamy w komunikatach werbalnych oraz jak ważna jest standaryzacja pracy.

Dodatkowo wykonali ćwiczenie obrazujące wpływ wizualnej organizacji stanowiska pracy na jakość i wydajność produkcji.

Uczniowie odwiedzili też Laboratorium Współrzędnościowej Techniki Pomiarowej, po którym oprowadził ich dr inż. Bartosz Gapiński oraz dr inż. Lidia Marciniak-Podsadna.

Swoje drzwi dla maturzystów z Krotoszyna otworzyło także Laboratorium Odlewnictwa (dr inż. Krzysztof Grześkowiak) i Laboratorium Termowizyjne (dr inż. Leszek Różański).

 

Serdeczne podziękowania dla Wszystkich, którzy poświęcili czas na pokazanie młodzieży z Krotoszyna czym zajmujemy się na wydziale.

Krotoszyn - Powodzenia na maturze i czekamy na Was na WBMiZ !